Ropica Polska: 19-latek bez uprawnień doprowadził do czołówki! (TV)

Wczoraj (tj. 27 marca br.) na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Ropica Polska (gmina Gorlice) doszło do zderzenia czołowego Nissana z Volkswagenem. Na miejsce zdarzenia zadysponowano policję, zespół ratownictwa medycznego, dwa zastępy JRG Gorlice oraz OSP Szymbark.

– Informację o tym zdarzeniu otrzymaliśmy około godziny 22:30 – mówi asp. sztab. Grzegorz Szczepanek z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. – W toku prowadzonych przez policjantów wyjaśnień okazało się, że 19-letni kierowca nissana, kierując samochodem bez uprawnień, zjechał na łuku drogi na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia czołowego z volkswagenem passatem. Obydwu kierującym udzielana była pomoc medyczna, jednak obrażenia nie były na tyle poważne aby któregokolwiek z nich zabierać do szpitala. Na 19-letniego mieszkańca Dominikowic został nałożony mandat karny w wysokości 1000 złotych, za brak uprawnień oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Na czas wciągania samochodów na lawetę droga krajowa nr 28 była całkowicie zablokowana. Po około 20-30 minutach ruch pojazdów przywrócono.


fot. Mateusz Książkiewicz