1800 złotych i 12 punktów! Mandat dla sprawcy porannej kolizji w Sękowej!

Poranna kolizja w miejscowości Sękowa, niedaleko ronda. Na drodze wojewódzkiej 977 występowały chwilowe utrudnienia w ruchu.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w piątek  tj. 22 grudnia br. około godziny 9:10 w miejscowości Sękowa (powiat gorlicki). W zdarzeniu brał udział samochód osobowy oraz ciężarowy. W wyniku kolizji samochód marki audi, którym podróżowała mieszkanka gminy Sękowa, wjechał do rowu. Poszkodowana kobieta została natychmiast przewieziona do szpitala, a sprawca zdarzenia otrzymał mandat karny.

Kierujący samochodem ciężarowym marki scania, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, doprowadzając do zderzenia bocznego z samochodem marki audi, którym podróżowała mieszkanka gminy Sękowa. W wyniku siły uderzenia samochód osobowy wjechał do rowu. Kierująca nim kobieta została zabrana do szpitala, a sprawca został ukarany mandatem karnym. Kierujący byli trzeźwi! – informuje aspirant sztabowy Gustaw Janas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja, a sprawca został ukarany mandatem w wysokości 1800 zł i 12 punktów karnych!

Na miejscu wystąpiły drobne utrudnienia w ruchu związane z problemem wyjechania ciężarówki z miejsca zdarzenia. Działania prowadzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sękowej, Państwowa Straż Pożarna Gorlice 21, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Fot. Gorlice 998