Dwie dziewczyny ranne w wypadku w Libuszy na DK 28! Renault rozbiło się na ogrodzeniu

Dzisiaj, (tj. 08.01.2020 roku) około godziny 19:45 na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Libusza (gm. Biecz) doszło do wypadku drogowego z udziałem Renault Megane, którym podróżowały dwie dziewczyny. Aby wyciągnąć jedną z nich, strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego.

Do zdarzenia doszło na wysokości bazy rurowej PGNiG oraz dawnego CpN-u. Kierująca Renault z niewyjaśnionych przyczyn straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z jezdni, pokonała rów i uderzyła w ogrodzenie zatrzymując się na lewym boku. W momencie przybycia służ medycznych oraz ratowniczych pasażerka została już wyciągnięta z samochodu przez świadków zdarzenia. Drugą z dziewczyn z samochodu wydobyli strażacy używając sprzętu hydraulicznego. Obie zostały zabrane do szpitala. Poszkodowane są mieszkankami Biecza oraz Korczyny.

Zdarzenie nie powoduje obecnie utrudnień, na czas prowadzonych działań przez ZRM ruch odbywał się wahadłowo. Na miejscu pracują strażacy z JRG Gorlice, OSP Biecz, OSP Libusza, policja oraz grupa dochodzeniowo śledcza.

fot. M.Książkiewicz

fot. P.Ludwin / OSP Libusza – bardzo dziękujemy

fot. OSP Biecz – bardzo dziękujemy