Kiedy konieczny jest druk pieczątek?

Z pewnością niewiele osób zdaje sobie sprawę, że polskie przepisy nie wymagają od przedsiębiorców konieczności posiadania pieczątki firmowej. Jednak większość z nich samodzielnie podejmuje decyzję o ich wyprodukowaniu.

Należy również wspomnieć, iż wiele banków oraz urzędów wymaga posiadania pieczęci. Konieczne jest jej posiadania przy załatwianiu takich formalności jak między innymi rejestracja działalności gospodarczej, składanie deklaracji czy też ubieganie się o założenie konta firmowego. Druk pieczątek wbrew pozorom nie należy do najtrudniejszych czynności.

Z pewnością niewiele osób zdaje sobie sprawę, że polskie przepisy nie wymagają od przedsiębiorców konieczności posiadania pieczątki firmowej. Jednak większość z nich samodzielnie podejmuje decyzję o ich wyprodukowaniu. Należy również wspomnieć, iż wiele banków oraz urzędów wymaga posiadania pieczęci. Konieczne jest jej posiadania przy załatwianiu takich formalności jak między innymi rejestracja działalności gospodarczej, składanie deklaracji czy też ubieganie się o założenie konta firmowego. Druk pieczątek wbrew pozorom nie należy do najtrudniejszych czynności.

Obowiązkowe elementy firmowej pieczęci

Jak widać, dla wielu przedsiębiorców druk pieczątek jest obowiązkową czynnością przed rozpoczęciem prowadzenia działalności gospodarczej. Posiadanie pieczątki pozwoli w załatwianiu wielu różnego rodzaju formalności. Oczywiście powinna ona zawierać wszelkie informacje dotyczące danego przedsiębiorstwa. Tak naprawdę każdy może samodzielnie zdecydować, które dane powinny zostać na niej umieszczone. Druk pieczątek powinien obowiązkowo zawierać numer NIP oraz REGON, które zostają indywidualnie nadane każdemu nowemu przedsiębiorstwu. Najczęściej właściciele decydują się umieścić na pieczęci informacje dotyczące głównie pełnej nazwy firmy, adresu, niezbędnych numerów NIP i REGON. Niektórzy przedsiębiorcy dodatkowo umieszczają numer telefonu kontaktowego, faksu czy też adresu e-mail. Wbrew pozorom druk pieczątek nie jest zbyt skomplikowany, jednak może się okazać niezbędny do załatwiania różnego rodzaju formalności.

Funkcje firmowych pieczęci

Oczywiście wiadomo już, że prowadząc działalność, warto zdecydować się na druk pieczątek firmowych. Z pewnością okażą się one naprawdę przydatne przy codziennych czynnościach związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Każdy dokument, na którym znajdzie się pieczęć, uznawany jest za dużo bardziej wiarygodne rozwiązanie. Warto również wspomnieć, że druk pieczątek pozwoli znacznie zaoszczędzić czas, gdyż nie będzie konieczności ręcznego wypełniania miejsc zawierających dane firmowe. W niektórych przypadkach pieczęć może również pełnić reklamowe funkcje. Bardzo często umieszcza się je również na różnego rodzaju firmowej korespondencji. Niejednokrotnie potencjalny klient, widząc dane na pieczęci, zapamiętuje wszelkie informacje związane z firmą. Druk pieczątek powoduje również znaczny wzrost rozpoznawalności danego przedsiębiorstwa. To rozwiązanie znacznie ułatwia również kontakt, gdyż na pieczęci znajdują się wszelkie informacje ułatwiające kontakt.

Druk pieczątek

Wbrew pozorom czynności związane z produkcją pieczątek nie zajmują za wiele czasu. Warto wspomnieć, że mogą one występować w kilku najpopularniejszych formach, jak między innymi biurowe, kieszonkowe oraz tablicowe. Druk pieczątek pozwala nam na wybór kilku kolorów tuszy. Do najczęściej wybieranych należą między innymi czarny, niebieski, czerwony oraz zielony. Istnieje również możliwość umieszczenia na nich znaków graficznych czy też logo firmy. Druk pieczątek z różnymi wzorami zazwyczaj charakteryzuje się identyczną ceną jak w przypadku samego tekstu. Najważniejszym parametrem jest jednak to, aby treść pieczątki była bardzo wyraźna i czytelna. Oczywiście wyprodukowaną pieczątkę będzie można wykorzystywać przez wiele lat pod warunkiem, że będzie regularnie uzupełniana specjalnym tuszem. Jak widać, druk pieczątek to naprawdę bardzo ważny aspekt związany z rozpoczęciem prowadzenia działalności gospodarczej.

Druk pieczątek z możliwością złożenia zamówienia online oferuje krakowska drukarnia Lobos.promo. Zobacz ofertę drukarni.

fot. nadesłane