Gorlice. Koniec z bezpłatnym postojem na szpitalnym parkingu

To już pewne – za postój na wewnętrznym parkingu Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach będzie trzeba zapłacić. To efekt bezmyślnego parkowania tych kierowców, którzy zastawiali samochody służbowe pracowników lecznicy, a nawet utrudniali wyjazd karetkom.

Szpital raczej nie zbije kokosów na postawieniu szlabanów przy wjeździe na parking między starym a nowym budynkiem szpitala, ale dyrekcji lecznicy nie taki też cel przyświecał. Przede wszystkim chodzi o zdyscyplinowanie kierowców, którzy do tej pory mogli bez ograniczeń zostawiać swoje pojazdy na szpitalnym parkingu.

W efekcie bardzo często samochody stały zaparkowane w miejscach do tego zupełnie nieprzeznaczonych, a nierzadko blokowały również dostęp do pomieszczeń technicznych szpitala.

W ciągu najbliższego miesiąca wszystko się zmieni, bo właśnie tyle czasu zajmie uzgadnianie ostatecznego regulaminu parkingu i cen, które według zapowiedzi dyrekcji szpitala mają być atrakcyjne.

Oczywiście najbardziej preferencyjne warunki będą mieli pracownicy lecznicy, którzy będą mogli wykupić abonament i bez ograniczeń korzystać z miejsc postojowych. Pozostali kierowcy będą musieli wjeżdżając na parking – pobrać bilet, a wyjeżdżając z niego – uiścić naliczoną opłatę. Jedynie pierwsze 30 minut postoju będzie bezpłatne.

Wjazd na teren parkingu bez pobrania biletu będzie skutkował nałożeniem jednorazowej opłaty, znacznie wyższej niż cena jednej godziny postoju na parkingu.

fot. M. Książkiewicz