PWSZ oferta edukacyjna

Zderzenie na Ropskiej Górze. Jedna osoba w szpitalu (TV)

Dzisiaj (tj. 24 lipca br.) kilkanaście minut przed godziną siódmą w na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Gródek (powiat nowosądecki, gmina Grybów), na granicy z Ropą, doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba, została zabrana do gorlickiego szpitala.

Jak podał portal HaloGorlice.info w chwili zderzenia na Ropskiej Górze (DK nr 28) panowały bardzo trudne warunki, występowała bardzo gęsta mgła. Już niecałą godzinę później po utrudnieniach pogodowych nie było nawet śladu.

Według relacji świadków kierujący VW Golfem na śląskich numerach rejestracyjnych jechał w kierunku Gorlic, natomiast VW Passat kombi (tablice rejestracyjne powiatu gorlickiego) jechał w kierunku Nowego Sącza. W wyniku zderzenia czołowo-bocznego oba samochody znalazły się w kierunkach przeciwnych. Do szpitala trafił kierujący VW Passatem kombi. Ogółem pojazdami podróżowało trzy osoby, dwie z Golfa pozostały po zaopatrzeniu przez ZRM na miejscu zdarzenia. Ustaleniem dokładnych okoliczności zdarzenia w Gródku (gmina Grybów) zajmie się policja.

O godzinie 6:50 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na drodze krajowej nr 28 – mówi bryg. Zbigniew Szurek, dowódca JRG Gorlice. – Natychmiast zadysponowane zostały dwa zastępy z OSP Ropa oraz jeden JRG Gorlice. W sumie trzy zastępy, trzynastu ratowników. Kierujący wyszli z samochodów o własnych siłach. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał jedną osobę do szpitala powiatowego w Gorlicach.

Tuż po zdarzeniu droga krajowa nr 28 w miejscowości Gródek była całkowicie zablokowana. Po udzieleniu pomocy poszkodowanym, strażacy wprowadzili ruch wahadłowy. Działania druhów ochorników zakończyły się po godzinie 10, gdy samochody zostały ściągnięte z jezdni.