Wilczyska (gm. Bobowa): przewrócił się ciągnik z dwoma mężczyzna

W sobotnie popołudnie na drodze gminnej w miejscowości Wilczyska (gm. Bobowa) doszło do poważnie wyglądającego wypadku podczas prac na roli. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, 62 letni mężczyzna.

Do zdarzenia w Wilczyskach doszło około godziny 14:30. Ze względu na jego charakter (wypadek z udziałem maszyny rolniczej) na miejsce zadysponowano zwiększoną ilość służb ratowniczych. Do zdarzenia skierowano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego jednak w chwili przybycia pierwszych ratowników, ze względu na małe obrażenia poszkodowano, odwołano go.

Policjanci przybyli na miejsce ustalili, że traktorem jechało dwóch mężczyzn – ojciec z synem, który był kierowcą. W pewnym momencie ciągnik rolniczy zjechał z drogi i przewrócił się. Obaj mężczyźni przeżyli najprawdopodobniej dzięki kabinie, którą pojazd posiadał. Starszy z mężczyzn został zabrany karetką pogotowia do sądeckiego szpitala.

Jak poinformował nasz portal rzecznik prasowy gorlickiej Komendy Powiatowej Policji asp. sztab. Grzegorz Szczepanek ze względu na niewielkie obrażenia ojca (poniżej dni siedmiu) sprawca kolizji czyli jego syn został ukarany mandatem karnym w wysokości 400zł.

fot. B. Serafin