Samochód Plichty wypadł z trasy wyścigu. Rannego kibica zabrał LPR

Dzisiaj ok. godziny 9:30 doszło do poważnego wypadku na trasie IV Wyścigu Górskiego Magura Małastowska (pisaliśmy o tym TUTAJ). Wśród czterech poszkodowanych najgroźniejsze obrażenia doznał kibic, który został przetransportowany śmigłowcem LPR.

Do wypadku doszło w czasie 3 rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski jakie są rozgrywane na zamkniętej drodze w Małastowie (powiat gorlicki). Według wstępnych informacji Peugeot 208 R2, z numerem startowym 38, kierowany przez M. Plichtę wypadł z trasy przy dużej prędkości uderzył w drzewo a następnie w punkt kontrolny. W wyniku wypadku ranne zostały cztery osoby: dwóch kibiców, sędzia oraz kierowca. Najciężej ranny kibic, ze złamaniami ręki, uda oraz możliwe że również kręgosłupa został zabrany przez zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które lądowało na stadionie w Sękowej. Sędzia z obrażeniami twarzy trafił do gorlickiego szpitala. Trzecią z osób poszkodowanych była kobieta, która na widok zdarzenia zemdlała. Ostatnim z poszkodowanych był kierowca, który został zabrany na badania powypadkowe.

Wyjaśnieniem okoliczności tego przykrego zdarzenia zajmie się policja. Wyścig został wznowiony, opóźnienie w starciu wyścigu będzie wynosiło około kilkudziesięciu minut.

fot. nasz czytelnik A.Łukaszyk