Torba medyczna – wybierz rodzaj do swojego zawodu

Gdy słyszymy o pierwszej pomocy, zazwyczaj mówisz o przypadkach skrajnych, gdy konieczne są działania na resuscytacji krążeniowo oddechowej. Pomoc, oferowana przez ratowników medycznych wymaga doświadczenia i właściwego sprzętu.

Dlatego też niejeden sklep medyczny zawiera ofertę na produkty takie jak torby apteczki. Dla branży medycznej torba medyczna to podstawa. Czym jest taka torba? Co w niej znajdziesz? Na co zwracać uwagę przy wyborze torby medycznej?

Torby medyczne do przewożenia i pracy

Żaden ratownik czy lekarz lub też osoba zaufania publicznego nie może się obejść od właściwego wyposażenia, służącego do ratowania życia. Jeśli zastanawiasz się, co stanowi podstawę wyposażenia np. karetki to jest to między innymi torba medyczna

To rozwiązanie praktyczne, dla każdej niemal gałęzi służb ratujących życie. Dzięki niej ratownicy, lekarze, pielęgniarki, policjanci, ratownicy górscy czy strażacy mogą w wygodny i bezpieczny sposób przenosić niezbędne rzeczy do ratowania i leczenia, wszędzie, gdzie to potrzebne. 

W asortymencie medycznego sklepu internetowego możesz znaleźć różne jej rodzaje. Jest ampulatorium (do przenoszenia leków bez ryzyka zbicia czy zalania), apteczki plecakowe (tzw. medyczne; są większe i pojemniejsze i zawierają podstawowe wyposażenie minimalne), torba medyczna, torby pielęgniarskie, walizki czy plecak medyczny.

W co musi być wyposażona torba medyczna

Jeśli masz torbę medyczną, powinieneś mieć przynajmniej niezbędne minimum. Torby są wykonywane z myślą o konkretnych zawodach i do nich dostosowywane. Samo wyposażenie reguluje między innymi rozporządzenie prawne. 

Niezależnie jednak jaki to dokładnie produkt, każda torba będzie zawierała takie elementy jak suchy lód, plastry, wodę utlenioną, gazy i kompresy jałowe, opaski elastyczne, rękawiczki jednorazowe, nożyczki, opatrunki hydrożelowe, koc ratunkowy czy maseczkę do sztucznego oddychania. 

Odpowiednia torba w zależności od zawodu

Wspomniane wyżej wyposażenie to niezbędne minimum. Co do zasady, każda torba medyczna powinna być dostosowana do użytkownika. Inne wyposażenie niezbędne jest do rutynowych działań policji, a jeszcze inne w ekstremalnych warunkach pracy tj. góry. Jednakże zadanie toreb jest tożsame – mają zapewnić łatwy dostęp do potrzebnych rzeczy i leków w razie nagłego zdarzenie medycznego. 

Jeśli chcesz skorzystać z oferty dowolnego sklepu medycznego, warto wiedzieć, na co zwracać uwagę przy wyborze takiej torby. Czy materiał ma znaczenie (czy ważne jest by była to torba z wodoodpornego materiału)? Oczywiście tak. Torba powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów, mieć solidny i niezawodny suwak, czy mieć wygodne siatki wewnątrz, które pomogą ci uporządkować wyposażenie.

Ale torba powinna być też wytrzymała, praktyczna, być dość pakowna, a przede wszystkim odpowiadać potrzebom danej specjalizacji i zawodu.

Polecamy zatem zwracać uwagę na przeznaczenie danej torby, jaką kupujecie państwo w sklepie.