Bus wymusił pierwszeństwo osobówce. Jedna osoba zabrana do szpitala!

6 listopada 2019 roku około godziny 10:20 w miejscowości Bystra (gmina Gorlice), na skrzyżowaniu dróg powiatowych przy przysiółku Pasternik doszło do zderzenia samochodu osobowego z dostawczym busem. W wyniku zdarzenia ucierpiała kobieta – kierująca osobowym hyundaiem, została zabrana przez ZRM do szpitala w Gorlicach.

Wstępne ustalenia wskazują, że kierująca samochodem osobowym (mieszkanka Szalowej) jechał od Gorlic, natomiast kierowca forda (mieszkańca Nowego Sącza) poruszał się od Bystrej. Gdy ten ostatni dojechał do skrzyżowania i nie zatrzymał się przed znakiem stop doprowadzając do czołowo bocznego zderzenia z hyundaiem.

Oglądając wraki pojazdów, zarówno kierujący busem, jak i kierująca samochodem osobowym mogą mówić o ogromnym szczęściu, oprócz drobnych zadrapań nic się im nie stało.

Po zapoznaniu się policji z opinią lekarzy, zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Sprawca zdarzenia – kierujący dostawczym fordem ukarany został mandatem karnym w wysokości 500zł oraz punktami. Ruch na drodze powiatowej odbywał się wahadłowo.

fot. M.Książkiewicz