Szymbark: tragiczny finał poszukiwań 72-letniego mężczyzny

Około dwudziestu osób w tym strażacy-ochotnicy z OSP Szymbark, gorlicka policja oraz rodzina, poszukiwało w sobotnie popołudnie, 20 maja 2017 roku zaginionego dwa dni wcześniej mężczyzny, 72-letniego mieszkańca tejże miejscowości. Po kilku godzinach akcji, ciało poszukiwanego znaleziono w zaroślach.

– Zgłoszenia o zaginięciu 72-letniego mężczyzny w miejscowości Szymbark otrzymaliśmy od rodziny – mówi asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. – Na miejsce został skierowany patrol policji, miejscowi strażacy oraz członkowie rodziny, którzy pomagali w poszukiwaniach tego zaginionego. Około godziny 15:30 w odległości około 200 metrów od miejsca zamieszkania znaleziono tego mężczyznę, jednak bez oznak życia. Zwłoki znajdowały się w zaroślach. Na miejsce przybył lekarz oraz prokurator z grupą dochodzeniową Komendy Powiatowej Policji. Ciało decyzją prokuratora zabezpieczono w prosektorium do dalszych badań.

W poszukiwaniach brały udział 2 zastępy OSP Szymbark – 12 strażaków, czterech policjantów z prewencji, dwóch policjantów służby kryminalnej oraz członkowie rodziny.

fot. ilustracyjne (archiwum własne)