Szymbark (DK 28): dostawczy opel wypadł z drogi, uderzył w ogrodzenie i ściął słup!

Dzisiaj, tj. 22 czerwca br. około godziny 6 rano w miejscowości Szymbark (gmina Gorlice, województwo małopolskie) na drodze krajowej nr 28 nieopodal skrzyżowania w kierunku Bystrej (Szalowej) miało miejsce zdarzenie drogowego, w wyniku którego samochód dostawczy marki Renault wypadł z drogi. W miejscu kolizji (DK 28) na czas prowadzonych działań wprowadzono ruch wahadłowy.

Do kolizji na drodze krajowej nr 28 (DK 28) skierowano zastępy z OSP Szymbark oraz JRG Gorlice. Na miejscu pojawił się również zespół ratownictwa medycznego, policja oraz pogotowie energetyczne.

Według wstępnych informacji, w zdarzeniu miały brać udział dwa pojazdy dostawcze. Kierujący Renault Master został przebadany przez ratowników medycznych, jednak nie wymagał on hospitalizacji. Po około 70 minutach (ok. godziny 7:15) ruch na drodze krajowej nr 28 odbywał się już normalnie. Służby zakończyły działania.

Do innego zdarzenia, kilkadziesiąt metrów wcześniej na skrzyżowaniu w kierunku Bystrej doszło wczoraj, 21 czerwca – Szymbark: motocykl zderzył się z samochodem. Jedna osoba ranna!

fot. M. Książkiewicz