Energia rytmu natury

Szymbark: osobowa honda z impetem uderzyła w skręcający ciągnik. Krajowa 28-ka zablokowana!

Dzisiaj, 10 listopada br. około godziny 21:45 w miejscowości Szymbark (gmina Gorlice) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Honda oraz ciągnika siodłowego z naczepą. Na miejsce skierowano strażaków z OSP Szymbark, JRG Gorlice, ZRM oraz policję. Droga krajowa nr 28 w miejscu, gdzie doszło do zderzenia pojazdów, była nieprzejezdna.

Według wstępnych ustaleń pojazdem osobowym podróżowały dwie osoby: kobieta oraz mężczyzna. Obydwoje trafili pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Kierującemu ciągnikiem siodłowym nic się nie stało.

Do zderzenia doszło na prostym odcinku drogi krajowej nr 28. Osobowa honda uderzyła w lewą stronę ciągnika siodłowego, który skręcał w lewo. Obydwa pojazdy jechały w stronę Gorlic. Siła uderzenia musiała być znaczna, na co wskazują duże uszkodzenia zbiornika paliwa oraz hondy. Na szczęście zbiornik znacznie zamortyzował to uderzenie.

Droga krajowa nr 28 (Gorlice – Grybów) w miejscu zdarzenia była zablokowana.

Kierująca hondą gorliczanka, wyprzedzając, uderzyła w ciągnik siodłowy z naczepą marki Scania, którego kierowca prawidłowo wykonywał manewr skrętu w lewo. Kobieta została ukarana 1200 zł mandatem i dziesięcioma punktami – komentuje dla nas aspirant sztabowy Gustaw Janas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

fot. M. Książkiewicz