Szymbark: naczepa wypięła się z ciągnika. DK nr 28 zablokowana!

Dzisiaj, tj. 10 lutego br. w godzinach porannych na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Szymbark (gmina Gorlice) doszło do zdarzenia drogowego w wyniku którego naczepa będąca w zestawie, z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn, wypięła się z ciągnika siodłowego nachylając się niebezpiecznie nad stromą i wysoką skarpą.

Na szczęście zdarzenie nie miało żadnych konsekwencji dla innych pojazdów. Nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Zdarzenie ma miejsce w przysiółku Łęgi. Według wstępnych informacji, naczepa z ładunkiem wypięła się z ciągnika siodłowego marki Volvo, pokonując wcześniej drogę z okolic Nowego Sącza. Na miejscu pracują służby drogowe – pomoc drogowa oraz ciężki sprzęt, który pomógł w wyładowaniu części ładunku. W tej chwili trwa próba podniesienia przyczepy i ustawienia jej na jezdni. Utrudnienia mogą potrwać nawet jeszcze kilkadziesiąt minut.

Ruch na drodze krajowej nr 28 odbywa się objazdami wyznaczonymi przez policję. Kierowcy mogą skorzystać z drogi przez Ropę i Bielankę oraz z Grybowa przez Stróże i Łużną na Zagórzany.

fot. M.Książkiewicz