Szymbark: 22-latek przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Pomocy udzielał śmigłowiec LPR (TV)

Dzisiaj, tj. 18 czerwca br. (piątek) około godziny 10:00 w miejscowości Szymbark (gm. Gorlice, woj. małopolskie) miał miejsce wypadek podczas prac polowych. W wyniku zdarzenia poszkodowany został 21-letni kierowca ciągnika rolniczego. Do pomocy zadysponowano nie tylko ZRM ale także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Sanoka (ratownik 10).

Na miejsce wypadku w Szymbarku skierowano trzy zastępy straży pożarnej (dwa z JRG Gorlice oraz jeden z OSP Szymbark), zespół ratownictwa medycznego oraz policję. Ze względu na charakter zdarzenia, kilka minut od zgłoszenia z bazy w Sanoku wyruszył śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do wypadku doszło na stromym zboczu. Mężczyzna z wykorzystaniem maszyn przewracał siano. W pewnym momencie ciągnik przewrócił się. Po przybyciu służb, strażacy rozpoczęli akcję ratowniczą polegającą na wydobyciu mężczyzny spod ciągnika. Poszkodowany był przytomny, miał obrażenia nóg. Następnie został przeniesiony do karetki pogotowia.

Po kilkunastu minutach na miejscu zdarzenia wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna został zabrany do gorlickiego szpitala.

fot. M. Książkiewicz