Ropa: zderzenie opla z audi. Jedna osoba ranna!

Dzisiaj, tj. 16 czerwca br. około godziny 16:20 w miejscowości Ropa (powiat gorlicki) na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 28 z drogą powiatową w kierunku Wysowej doszło do zderzenia dwóch pojazdów: audi oraz opel. W wyniku zdarzenia ucierpiała jedna osoba, kierujący audi na tablicach powiatu krośnieńskiego (województwo podkarpackie). Na miejscu pracują służby ratownicze.

Do zdarzenia doszło na wysokości stacji paliw ORLEN. Według relacji świadków kierujący oplem, wyjeżdżając z drogi powiatowej Ropa – Wysowa najprawdopodobniej wymusił pierwszeństwo przejazdu na samochodzie marki Audi. Pomocy medycznej wymagał kierowca audi, który został zabrany przez pogotowie do szpitala.

Na miejscu pracują służby ratownicze: straż pożarna z OSP Ropa i JRG Gorlice, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Ruch pojazdów na drodze krajowej nr 28 oraz drodze powiatowej w miejscu zdarzenia odbywa się z małymi utrudnieniami.

Niestety skrzyżowanie, na którym doszło do zderzenia jest częstym miejscem podobnych kolizji i wypadków. Przykładem jest  Ropa: kolizja motocyklu i subaru tuż przy stacji paliw. Sytuacja może się zmieni, gdy zakończy się planowany przez GDDKiA na najbliższe lata remont oraz modernizacja drogi krajowej nr 28.