Ropica Górna: od pożaru samochodu zajął się budynek chłodni!

Wczoraj wieczorem (tj. 4 maja 2018 roku) w miejscowości Ropica Górna doszło do pożaru samochodu dostawczego od którego zajął się budynek chłodni. Dzięki sprawnej akcji gaśniczej uratowano mienie o wartości 1,5 mln złotych. Wysokość strat szacuje się na około sto tysięcy złotych.

– O godzinie 19:34 dotarło do nas zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Ropica Górna – mówi dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego w Gorlicach. – Po przybyciu pierwszego zastępu na miejsce zdarzenia, tj. OSP Ropica Górna strażacy zastali samochód dostawczy w całości objęty pożarem. Pojazd ten znajdował się nieopodal budynku chłodni, zakładu zajmującego się skupem żywca, ubojem oraz utylizacją. Pożar samochodu przedostał się na budynek chłodni. Zapaleniu uległa brama z zabudową do wydawania mięsa, podbitka dachowa oraz więźba dachowa. Pożarem zagrożona była dalsza część chłodni oraz pozostałe budynki z uwagi na kompleksowy charakter zabudowy. Na stropie chłodni znajdowało się około 70 kostek słomy, które również uległy zapalaniu. W wyniku zdarzenia na szczęście nikt nie ucierpiał.

Ostatnia jednostka powróciła do bazy około godziny 23:20. W akcji gaśniczej brało udział 11 zastępów – 53 strażaków (8 z JRG Gorlice oraz 45 druhów z OSP). Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej w samochodzie dostawczym.

fot. OSP Kryg