Stróżówka: pieszy, który miał upaść na jezdnię zniknął! (TV)

Dwa dni temu, 1 lutego br. opisywaliśmy zdarzenie w miejscowości Stróżówka (gmina Gorlice). Według początkowych informacji, nieopodal cmentarza wojennego, doszło do kolizji dwóch pojazdów VW i Suzuki podczas omijania pieszego, który przewrócił się na jezdnię. Dzisiaj znamy szczegóły tego nietypowego zdarzenia.

W toku prowadzonych przez funkcjonariuszy czynności mających za zadanie ustalenie okoliczności tego zdarzenia, okazało się, że pieszy, którego obecność wskazywała kierująca VW, oddalił się z miejsca kolizji.

Jakich ustaleń dokonali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego? Na pytanie to odpowiedział nam asp. sztab. Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach:

– Około dwudziestu minut po godzinie 17 otrzymaliśmy zgłoszenie o kolizji drogowej w miejscowości Stróżówka. Przybyli na miejsce policjanci, zastali dwóch uczestników tejże kolizji czyli dwóch kierowców samochodów, które się zderzyły. Podczas rozpytania dowiedzieli się, że kierująca VW (mieszkanka gminy Moszczenica) jadąc od strony Gorlic jechała za pewnym samochodem. Kiedy ten samochód omijał pieszego poruszającego się poboczem w pewnym momencie ten pieszy upadł. Gdy zauważyła go na jezdni, chcąc ominąć go, skręciła w lewo na przeciwległy pas ruchu gdzie doszło do czołowo-bocznego zderzenia z jadącym z przeciwka samochodem marki Suzuki.

– Na szczęście nikomu z osób biorących udział w tym zdarzeniu nic się nie stało – kontynuuje rzecznik gorlickiej policji.  – Oboje kierujący byli trzeźwi. Natomiast sam pieszy, którego obecność wskazywała uczestniczka tego zdarzenia drogowego oddalił się z miejsca kolizji. Na miejscu był patrol ruchu drogowego, który obsługiwał to zdarzenie. Ponadto skierowano tam drugi patrol – prewencji, który w rejonie tego zdarzenia oraz okolicy sprawdzał pobliskie drogi, również pola, chcąc uprawdopodobnić czy rzeczywiście nie doszło do potrącenia pieszego, ponieważ taka była relacja tejże pani. Niestety, żadnego pieszego tam nie zastaliśmy, dlatego policjanci zakończyli tą kolizję na miejscu, nakładając na kierującą VW mandat karny oraz punkty.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z miejsca zdarzenia.

fot. Mateusz Książkiewicz