Strażacy walczą ze skutkami ulewnego deszczu. Podtopione domy i posesje w Łużnej, Ropie

Ostatnie tygodnie obfitowały w ulewne deszcze, wobec czego każdy kolejny opad nie jest już tak łatwo wchłaniany przez spragnioną wody ziemię. Tak stało się dzisiaj, kiedy nad częścią powiatu gorlickiego przeszła nawałnica oraz burza. W tej chwili strażacy z kilku jednostek OSP a także zastęp JRG Gorlice pomagają mieszkańcom w usuwaniu skutków. Gdzieniegdzie nadal pada deszcz.

W tej chwili najtrudniejsza sytuacja jest w gminie Łużna oraz gminie Ropa. Zgłoszenia w większości obejmują zalewnie budynków mieszkalnych, posesji, zabudowań gospodarczych. Woda wdziera się najczęściej z dróg, przepełnionych rowów czy też na skutek zatkanych przepustów.

Jednostki, które działają przy wezwaniach to: OSP Ropa , OSP Łosie, OSP Łużna, OSP Biesna, OSP Wola Łużanska oraz JRG Gorlice.

Wczoraj, 18 czerwca br. usuwaniem skutków ulewnego deszczu zajmowali się strażacy z OSP Uście Gorlickie. Interwencja dotyczyła drogi w miejscowości Oderne. Ogromna ilość wody naniosła na drogę kamienie, żwir oraz nawet większe gałęzie. Przejazd był niemożliwy.