Dramatyczne doniesienia w piątkowy poranek! Poszkodowanego zabrał śmigłowiec LPR!

Dziś (tj. 24 listopada br.) około godz. 11:00 strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej otrzymali przerażające zgłoszenie. Nad Jeziorem Klimkowskim doszło do wywrócenia się rowerka wodnego, którym przemieszczała się jedna osoba. Na miejsce natychmiast skierowano jednostkę z łodzią. Nieprzytomny, około 55-letni mężczyzna został przetransportowany do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W piątkowy poranek o godzinie 10.55 strażacy otrzymali tragiczne zgłoszenie. Pewna osoba zauważyła, że nad Jeziorem Klimkowskim, od strony pola biwakowego doszło do wywrócenia się rowerka wodnego, którym przemieszczał się około 55-letni mężczyzna. Po otrzymaniu zgłoszenia i przybyciu na miejsce ratownicy natychmiast przystąpili do akcji. Z wody wyciągnięto nieprzytomnego mężczyznę, podejmując jednocześnie resuscytację krążeniowo-oddechową. Na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, aby zabrać poszkodowanego do szpitala.

Podczas akcji, na miejscu pracowali OSP KSRG Uście Gorlickie, OSP KSRG Ropa + Łódź, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Gorlice 22, 25,90 + Łódź, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Fot. Gorlice24.pl