Gorlice, rynek: fiat uderzył w ławkę, na której siedział mężczyzna (TV)

Dzisiaj, tj. 24 czerwca br. tuż przed godziną 13 na płycie rynku w Gorlicach doszło do zdarzenia drogowego. Poszkodowane zostały dwie osoby. Według wstępnych ustaleń kierujący fiatem punto, z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn zjechał z drogi na płytę rynku uderzając w ławkę, na której siedział 60-letni mężczyzna.

Szczegółowo o zdarzeniu na gorlickim rynku mówi rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, asp. sztab. Grzegorz Szczepanek: – Około godz. 12.40 dostaliśmy zgłoszenie, że kierowca fiata z niewyjaśnionych przyczyn wjechał na płytę rynku, dojeżdżając do ławki, na której siedział mężczyzna. W efekcie zdarzenia 60-latek ze złamaniami nóg trafił do gorlickiego szpitala. 71-letni kierowca w chwili przyjazdu na miejsce zdarzenia policjantów był nieprzytomny, ale zanim jeszcze trafił do szpitala – odzyskał przytomność i został przebadany alkomatem – był trzeźwy.

Wszelkie okoliczności zdarzenia wyjaśni policja. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza. Do zdarzenia zadysponowano również dwa zastępy z JRG Gorlice, a także dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego.

fot. M.Książkiewicz