Strażacy bojkotują plebiscyt Strażak Małopolski – Gazety Krakowskiej

Co najmniej dwie jednostki OSP z terenu powiatu gorlickiego poprzez swoje profile na znanym portalu społecznościowym opublikowało oświadczenia, w których proszą o nie oddawanie na nich głosów w plebiscycie Strażak Małopolski organizowanym przez Gazetę Krakowską.

Jako pierwszy informację opublikował OSP Biecz, czytamy w niej: – Zarząd jednostki OSP Biecz prosi o NIE głosowanie na naszą jednostkę oraz prezesa Józefa Huka w plebiscycie Strażak Małopolski Gazety Krakowskiej.

Tuż po OSP Biecz komunikat wydał Artur Łukaszyk prezes OSP Ropa: – Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Ropie, tak samo jak Zarząd OSP w Bieczu również prosi wszystkich zainteresowanych o NIE oddawanie głosów na naszą jednostkę w plebiscycie Gazety Krakowskiej „STRAŻAK MAŁOPOLSKI”. Prosimy również o NIE oddawanie głosów na druhów nominowanych do plebiscytu: Albert Kuziów, Paweł Sitar, Jakub Ledniowski. Serdecznie dziękujemy za uwzględnienie prośby. Lepiej wysłać sms na jakąś konkretną fundacje i wesprzeć kogoś potrzebującego.

W dyskusji na naszym profilu (patrz tutaj) strażacy jednoznacznie wskazywali iż okazywanie wdzięczności za ich służbę można wyrazić obserwują ich strony czy profile społecznościowe. Nawet sam komentarz, może być formą docenienia. A jeśli ktoś chce przeznaczyć ok. 2,5zł może to zrobić wysyłając na sms na cele dobroczynne.

Warto przypomnieć, że podczas ubiegłorocznego zjazdu wyborczego ZOW ZOSP RP w Krakowie (który odbywał się w kwietniu) strażacy ochotnicy także z innych jednostek województwa małopolskiego wskazywali na niskie pobudki organizatora w zakresie organizacji tego plebiscytu. Zwłaszcza, że o wygranej nie decydują mocne strony jednostki takie jak chociażby szybkość dotarcia na miejsce zdarzenia, ilość członków MDP czy zaangażowanie druhów w życie kulturalne i społeczne ale ilość wysłanych sms-ów.

fot. screen Gazety Krakowskiej (plebiscyt Strażak Małopolski)