Staszkówka: doszczętnie spłonął drewniany budynek gospodarczy

Kilkanaście minut przed godziną 18 w miejscowości Staszkówka doszło do pożaru zabudowań gospodarczych. Do akcji ratowniczo-gaśniczej skierowano początkowo pięć zastęp – dwa JRG Gorlice, OSP Moszczenica, OSP Staszkówka oraz OSP Łużna. Niestety czas dotarcia strażaków na miejsce pożaru wydłużył bardzo trudny dojazd szutrową i krętą drogą. 

Kiedy na miejsce pożaru dotarł pierwszy zastęp, drewniany budynek gospodarczy objęty był już całkowicie ogniem. Według relacji jednego ze strażaków ogień zauważyli sąsiedzi, właścicieli natomiast nie było w tym czasie w domu. Na szczęście ogień nie rozprzestrzenił się na znajdujący się w pobliżu dom.

Gdy strażacy ugasili ogień, rozpoczęli żmudną rozbiórkę budynku i przelewanie kolejnych części budowli. Na tą chwilę nieznana jest przyczyna powstania pożaru. Budynek miał przyłącz do sieci elektrycznej. Przy pracach gaśniczych pracowało łącznie 8 zastępów, wezwano dodatkowo OSP Szalowa, OSP Biesna oraz OSP Siedliska. Działania strażaków trwały do godziny 20:56.