Spokojne życie i miejskie atrakcje pod ręką – sprawdź nowe mieszkania w Wieliczce!

Zapewne większości Polaków po usłyszeniu słowa Wieliczka od razu na myśl przychodzi słynna Kopalnia Soli. Nic w tym dziwnego. W średniowieczu określano to miasto nazwą „Magnum Sal” (Wielka Sól), co wiąże się bezpośrednio z ogromnymi połaciami soli kamiennej znajdującymi się pod ziemią.

Ale co oprócz tego ma do zaoferowania to piękne miasto z bogatą historią? Co sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania w tym miejscu? Odpowiadamy!

Mieszkania w Wieliczce – alternatywa dla dużych miast

Wieliczka leży w środkowej części województwa małopolskiego, na południowy wschód od Krakowa. Wielu mieszkańców tego miasta pracuje właśnie w Krakowie, stąd Wieliczka coraz częściej określana jest mianem „sypialni” stolicy Małopolski. Dlaczego? Kraków jest trzecim miastem w Polsce pod względem wysokości cen mieszkań. Mieszkania w Wieliczce są dużo tańsze, dlatego od kilkunastu lat można zaobserwować ciekawe zjawisko suburbanizacji, czyli wyprowadzania się mieszkańców dużych miast do mniejszych miejscowości, położonych w pobliżu metropolii. Dzieje się to m.in. właśnie z powodu wysokich cen nieruchomości.

Dla wielu Krakowian Wieliczka jest doskonałą alternatywą – to już nie tylko atrakcja turystyczna, ale świetnie skomunikowany i prężnie rozwijający się ośrodek, który z roku na rok zyskuje uznanie mieszkańców oraz deweloperów. To właśnie Ci ostatni coraz chętniej wchodzą na ten rynek i inwestują w zakup tamtejszych gruntów.

Cenisz miejsca z historią i charakterem? Wieliczka jest dla Ciebie!

Dla wielu osób szukających swojego wymarzonego miejsca do zamieszkania nie liczy się tylko infrastruktura komunikacyjna czy możliwości na rynku pracy. Ważna jest także pewna wyjątkowość miejsca i walory kulturalne. Jeśli dołożymy do tego sielską atmosferę, spokój i mnóstwo zieleni to otrzymamy złoty środek – Wieliczkę.

Miasto ma niezwykle bogatą historię. Historycy twierdzą, że pierwsi osadnicy zamieszkiwali Wieliczkę w środkowej epoce kamienia, tj. ok. 8300-5000 lat p.n.e. – z tego okresu pochodzą najstarsze ostrza do harpunów, czy groty do strzał. Rozwój osadnictwa na terenie dzisiejszej Wieliczki nastąpił jednak w epoce neolitu, czyli ok. 5000-1700 lat p.n.e.

Wieliczka uzyskała prawa miejskie w 1290 roku i od samego początku istnienia była związana z wydobyciem soli. Pierwsze odkryte ślady warzelnictwa soli na tym terenie pochodzą już z IX wieku. Pisząc o historii Wieliczki nie można nie wspomnieć o słynnej na cały świat Kopalni Soli, która została wpisana na listę UNESCO, jako jeden z najstarszych tego typu zakładów górniczych w Europie, który stanowi niesamowitą atrakcję dla turystów z Polski i zagranicy.

Jednak to nie wszystko. Wieliczka i jej okolice wypełnione są zabytkami architektury sakralnej, muzeami, parkami oraz zamkami i pałacami. Nic dziwnego – miasto, podczas panowania Kazimierza Wielkiego, było jednym z największych ośrodków przemysłowych w naszym kraju.

Wieliczka – czy jest konkurencją dla Krakowa?

Nie da się ukryć, że Wieliczka przyciąga coraz więcej nowych mieszkańców. Z jej małomiejskim, spokojnym charakterem, wszechobecną zielenią i stale powiększającą się ofertą gastronomiczną oraz noclegową, zaczyna być konkurencją dla krakowskich dzielnic. Właściwie dzięki bardzo dobrze rozwiniętej sieci komunikacyjnej i bliskości pomiędzy obydwoma miastami, wiele osób już traktuje Wieliczkę jako jeden z rejonów Krakowa. Oddany do użytku węzeł wielicki, stanowiący połączenie autostrady A4 z drogą krajową nr 4, umożliwia bardzo szybkie dotarcie do miasta czy lotniska. Dodatkowo, do Wieliczki kursuje wiele krakowskich linii autobusowych, kolejowych czy busów z prywatnych firm.

To właśnie dostępność komunikacyjna sprawia, że coraz więcej ludzi decyduje się na kupno mieszkania właśnie w Wieliczce. Da się to zauważyć po rosnącej liczbie ofert od deweloperów. Również inwestorzy specjalizujący się w zabudowie szeregowej czy jednorodzinnej, chętnie stawiają do dyspozycji mieszkańców nowe nieruchomości w tej lokalizacji. – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.

A gdyby tak zamieszkać w Królewskich Tarasach…?

W Wieliczce powstają też kolejne inwestycje wielorodzinne – jedną z nich są Królewskie Tarasy, czyli kameralne osiedle o niskiej zabudowie, położone w sercu miasta, przy ul. B. Chrobrego. Tuż obok znajduje się Park im. Adama Mickiewicza, pozwalający mieszkańcom zażyć relaksu i odnaleźć ciszę pośród przyrody, co w dzisiejszych czasach jest ważnym warunkiem przy zakupie nowego lokum.

W okolicy są także liczne miejsca zachęcające do sportowej aktywności. W pobliżu znajduje się również cichy i urokliwy Las Krzyszkowicki. Zaledwie kilka minut na piechotę od osiedla można znaleźć centrum rekreacyjne z siłownią i basenem. Dla aktywnych osób dużą zaletą będą ścieżki parkowe, idealne do uprawiania joggingu czy jazdy na rowerze.

Deweloper oferuje zróżnicowane układy i metraże mieszkań – od 25-metrowych kawalerek, po 4-pokojowe o powierzchni 63 m2. Co ważne, do mieszkań na parterze przynależą wybrukowane kostką tarasy, natomiast na piętrach – obszerne balkony.

Mieszkania w Wieliczce, w najnowszych budynkach tego osiedla, są wyposażone w standardzie w pakiet antysmogowy. W każdym lokalu znajdują się nowoczesne filtry powietrza, które zatrzymują nie tylko kurz, smog czy mikroorganizmy, lecz również owady. Mieszkańcy osiedla mogą też skorzystać z systemu smart home, który umożliwia zdalne zarządzanie mediami w mieszkaniu, pozwalając tym samym na oszczędności w zużyciu wody nawet do 30% w skali roku.

Do tej pory w inwestycji zrealizowano 12 budynków, w których powstały 542 lokale. Na ten rok planowane jest oddanie do użytku kolejnych 168 mieszkań znajdujących się w 3 budynkach.

Sprawdź naszą ofertę i już dziś zamieszkaj w urokliwej Wieliczce!

pastedGraphic.png

[1] Źródło: https://lovekrakow.pl/aktualnosci/mieszkania-w-wieliczce-o-polowe-tansze-niz-w-krakowie-to-nie-jedyny-argument-za-wyprowadzka_39884.html