PWSZ oferta edukacyjna

Śnietnica: monitorując przestrzeganie kwarantanny uratowali życie mężczyzny

Mężczyzna z Śnietnicy (gmina Uście Gorlickie) cierpiący na cukrzycę a objęty kwarantanną może mówić o prawdziwym szczęściu. Policjanci Posterunku Policji z Uścia Gorlickiego, którzy sprawdzali przestrzeganie zasad kwarantanny zauważyli uratowali mu życie.

– 14 lipca, asp. szt. Paweł Markowicz oraz sierż. szt. Waldemar Pierzga, policjanci z Posterunku Policji w Uściu Gorlickim sprawdzając przestrzeganie zasad kwarantanny udali się pod adres objętego nią mieszkańca w miejscowości Śnietnica – czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. – Nie mogli jednak skontaktować się telefonicznie z mężczyzną, który w miejscu izolacji przebywał sam i zawsze sumiennie przestrzegał obowiązków z tym związanych. Ten fakt zaniepokoił policjantów, którzy podeszli do budynku. Przez okno zauważyli leżącego na podłodze mężczyznę. Funkcjonariusze natychmiast powiadomili pogotowie ratunkowe. Pamiętając o własnym bezpieczeństwie bardzo szybko nałożyli środki ochrony indywidualnej w postaci kombinezonów, rękawiczek, gogli ochronnych, ochraniaczy na obuwie oraz przyłbic. Następnie weszli oni do mieszkania, aby udzielić pomocy mężczyźnie. Jak się okazało, mężczyzna cierpi na cukrzycę i to prawdopodobnie ta choroba spowodowała u niego stan bezpośrednio zagrażający życiu. Do czasu przyjazdu ratowników medycznych policjanci kontrolowali stan mężczyzny, który następnie trafił do gorlickiego szpitala.

Niestety w całym regionie przybywa osób zakażonych koronawirusem. W powiecie gorlickim jest obecnie 13 przypadków osób z potwierdzoną chorobą COVID-19.

fot. KPP Gorlice