#BrawaGorlickimBohaterom – już jutro, 3 maja o godzinie 13

Przeżywamy okres, gdy pamięć o naszej historii i jej bohaterach ożywa w sposób szczególny, zwłaszcza w kontekście Bitwy pod Gorlicami. Historia jednak biegnie nadal i wobec pandemii koronawirusa mamy nowych bohaterów! To osoby, które z narażeniem zdrowia i życia ratują innych. Udzielają pomocy, zapobiegają rozprzestrzenianiu wirusa SARS-CoV-2. To pracownicy służby zdrowia, jutro możemy im wszystkim podziękować!

Nikt nie ma wątpliwości, że Bitwa pod Gorlicami była jedną z najważniejszych na froncie wschodnim. Dzisiaj po 105 latach my mieszkańcy Powiatu Gorlickiego mamy swoją „bitwę” – walkę z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, która wywołuje chorobę COVID-19. Bez ogromnego zaangażowania medyków ale także innych służb, nasze obecne losy mogłyby się potoczyć bardzo różnie, tym bardziej że statystyki z Włoch, Hiszpanii czy USA są zatrważające.

Naszym Bohaterom należy się wdzięczność! To nikt inny jak lekarze, pielęgniarki, ratownicy, salowi, laboranci i osoby niewymienione a należące do tzw. białego personelu, z narażeniem zdrowia i życia, ze strachem o swoje rodziny, niejednokrotnie borykający się z hejtem, wypełniają swoją pracę zgodnie z przysięgą Hipokratesa.

Jutro 3 maja, równo o godzinie 13 możemy wyrazić swoją wdzięczność biorąc udział w akcji Brawa Gorlickim Bohaterom! Niezależnie czy jesteście na balkonie, blisko okna, na ulicy lub w ogrodzie oklaskami podziękujemy służbom medycznym za ich pracę.