Ropica Górna: poważny wypadek Opla

W piątek, 16 marca 2018 r. o poranku miał miejsce poważny wypadek Opla, który uderzył w przepust przy drodze wojewódzkiej nr 977 w miejscowości Ropica Górna.W wyniku uderzenia ranny został 17-letni pasażer Opla Astry. Z obrażeniami kończyn oraz ogólnymi ciała trafił do szpitala w Gorlicach.

– Do wypadku doszło kilka minut przed godziną szóstą w Ropicy Górnej – asp. sztab. Grzegorz Szczepanek, rzecznik KPP w Gorlicach. – Z wstępnych ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący Oplem Astrą, jadąc w kierunku Małastowa na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i wjechał do przydrożnego rowu przewracając samochód na dach. Kierowca i podróżujący z nim jego 17-letni syn, z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do gorlickiego szpitala. Na tę chwilę ich życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Kierujący Oplem Astrą był trzeźwy. Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności wypadku.

– To już kolejne poważne zdarzenie drogowe na terenie naszego powiatu w ciągu kilku ostatnich dni – apeluje rzecznik gorlickiej policji. – Pamiętajmy, że wcześnie rano, pozornie sucha jezdnia może okazać się bardzo zdradliwa. Apelujemy zatem o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze, szczególnie w kontekście zapowiadanego na nadchodzący weekend.

Przy zdarzeniu pracowali strażacy JRG Gorlice oraz OSP Ropica Górna.

źródło i fot. KPP Gorlice