Energia rytmu natury

Młoda mieszkanka gminy Uście Gorlickie oszukana przez trefnego adoratora

Kilka dni temu do policjantów z Gorlickiego zgłosiła się młoda kobieta, która została oszukana przez złodzieja poznanego na jednym z popularnych portali społecznościowych.

Mieszkanka gminy Uście Gorlickie poznała swojego adoratora jeszcze w 2021 roku, ale dopiero od połowy tego roku zaczęli mieć ze sobą regularny kontakt poprzez jeden z komunikatorów.

Mężczyzna zwierzył się kobiecie, że był nauczycielem, ale został zwolniony z pracy i teraz ma problemy z kuratorium, a do tego ciągle brakuje mu pieniędzy. W końcu poprosił ją o pierwszą pożyczkę, jak się potem okazało jedną z wielu.

Mężczyzna tłumaczył, że potrzebuje leków, bo choruje na stwardnienie rozsiane, więc młoda kobieta bez większego namysłu i chcą pomóc wirtualnemu przyjacielowi, przelała mu 200 złotych.

Kolejne pożyczki były na coraz większe sumy, a mężczyzna cały czas obiecywał, że odda pieniądze, najszybciej jak to będzie możliwe.

Od maja do grudnia kobieta przelała oszustowi ponad 70 tys. złotych na kilka rożnych rachunków bankowych. W październiku mężczyzna zwrócił jej 200 złotych, ale od tego czasu nie otrzymała kolejnych pieniędzy, dlatego postanowiła sprawę zgłosić mundurowym.

Policja apeluje o rozwagę w przypadku zawierania takich wirtualnych znajomości, bo oszuści często wykorzystując nasze dobre serce i chęć niesienia pomocy, mogą nas pozbawić wszystkich oszczędności, a nawet namówić do zawierania kredytów.

Info: KPP w Gorlicach

Fot. pixabay.com