Prawem jazdy cieszyła się trzy tygodnie. 18-latka stanie przed sądem!

Dwa dni temu, 30 lipca br. opisywaliśmy nietypowe zdarzenie do którego doszło w miejscowości Ropa (powiat gorlicki), gdzie 18-letnia kierująca samochodem marki BMW z niewyjaśnionych przyczyn przejechała skrzyżowanie i uderzyła w budynek stacji paliw. Okazuje się, że prawo jazdy posiadała tylko trzy tygodnie. 

– Samochodem marki BMW, który brał udział w tym zdarzeniu w Ropie, kierowała 18-latka – mówi asp. sztab. Grzegorz Szczepanek. – Sama kierująca zeznała policjantom będącym na miejscu, że nie jest w stanie powiedzieć dlaczego jadąc od strony Ropy wjechała w budynek stacji. Wydawało się jej, że droga biegnie prosto i tak też pojechała przez drogę krajową uderzając w budynek. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń, kierująca była trzeźwa. Policjanci zdecydowali o zatrzymaniu prawa jazdy oraz skierowaniu sprawy do sądu.

Jak na powiedział rzecznik prasowy gorlickiej komendy, 18-latka miała prawo jazdy raptem trzy tygodnie. Teraz za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie przed sądem.

Film oraz fotoreportaż dotyczący tego zdarzenia możecie znaleźć pod tym linkiem: Ropa: 18-letnia kierująca BMW wjechała w budynek stacji paliw