Pożar strawił szopę w Uściu Gorlickim. Podpalenie?!

Wczoraj (tj. 27 marca) gdy jeszcze służby pracowały przy zdarzeniu w Ropicy Polskiej w Uściu Gorlickim doszło do pożaru szopy nieopodal tartaku. Ponieważ według zgłoszenia pożar miał dotyczyć stodoły do akcji gaśniczej zadysponowano większą ilość zastępów straży pożarnej m.in. OSP Uście Gorlickie, OSP Ropa, OSP Brunary oraz JRG Gorlice.

Gdy strażacy dotarli na miejsce zdarzenia, szopa wielkości około 5×5 metrów stała już cała w ogniu. Jak się udało dowiedzieć naszemu portalowi nieruchomość nie była ubezpieczona. Spaleniu uległa drewniana szopa oraz jej wnętrze. Wśród rzeczy dogaszanych przez strażaków była m.in. stara kuchenka, przedmioty codziennego użytku oraz rower. Całe miejsce zdarzenia zostało sprawdzone kamerą termowizyjną aby zapobiec ponownemu powstaniu ognia.

Przyczyną pożaru było podpalenie, szopa bowiem nie miała przyłączu do sieci energetycznej. Czy policji uda ustalić się sprawcę? Czy była to pojedyncza akcja czy mamy do czynienia z piromanem? To pytania jakie zadawali sąsiedzi miejsca pożaru.

fot. M. Książkiewicz