Poważny wypadek na obwodnicy Biecza. Jedna osoba była zakleszczona!

Dzisiaj około godz 10:50 na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Biecz (na wysokości stacji paliw BP) doszło do poważnego wypadku z udziałem samochodów marki Audi oraz Fiat. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby, jedna była zakleszczona!

Po przyjeździe strażaków na miejsce zdarzenia okazało się, że niezbędne jest użycie sprzętu hydraulicznego ponieważ pasażerka Fiata Pandy jest zakleszczona. Z otwartym złamaniem nogi została zabrana przez załogę zespołu ratownictwa medycznego do szpitala. Na gorlicki SOR przewiezionych zostało także dwoje pasażerów Audi. Młody mężczyzna miał ranę ciętą głowy.

Samochodami łącznie podróżowało 7 osób, dwie Fiatem Panda (mieszkanki Biecza) oraz pięć Audi (mieszkańcy powiatu jasielskiego). Droga krajowa w miejscu zdarzenia była nieprzejezdna, policja kierowała na objazdy przez centrum Biecza. Od godziny 13 wprowadzono ruch wahadłowy.

Do działań ratowniczych zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej, trzy zespoły ratownictwa medycznego oraz policję. Na miejsce skierowano także policyjną grupę dochodzeniowo-śledczą.

Według wstępnych informacji kierująca Fiatem Pandą wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, najprawdopodobniej, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia z samochodem marki Audi, której jechało od Jasła. Jak się udało dowiedzieć naszemu portalowi, mieszkańcy Jasła jechali na sylwestra do Zakopanego.

fot. M.Książkiewicz