Siary: samochód wypadł z drogi i stoczył się ze stromej skarpy do rzeki

O ogromnym szczęściu mogą mówić osoby podróżujące wczorajszego wieczoru (tj. 24 grudnia br.) samochodem, który wypadł na łuku drogi powiatowej w miejscowości Siary i stoczył się z kilkunastometrowej skarpy, wprost do koryta rzeki.

Do zdarzenia doszło około godziny 15:30, na drogach w regionie panowały wtedy bardzo trudne warunki. Temperatura około 0 st. Celsjusza powodowała, że padający śnieg topił się i zamarzał. Tak też było na drodze powiatowej Siary-Owczary. Na jednym z łuków drogi, kierujący samochodem marki VW stracił kontrolę nad nim, w skutek czego pojazd wypadł z drogi i spadł z około 20-metrowej skarpy do koryta płynącej w dolinie rzeki.

Pomocy jako pierwszy udzielał przypadkowy kierowca, który wydobył z auta podróżujące nim trzy osoby. Przybyli na miejsce strażacy, pomogli ewakuować poszkodowane osoby w bezpieczne miejsce, a następnie do Zespołów Ratownictwa Medycznego. Poszkodowani byli w stanie przytomnym, zziębnięci i przemoczeni. Wszyscy trafili do gorlickiego szpitala. Pojazdem podróżowało starsze małżeństwo oraz 18-latek.

Wszelkie okoliczności zdarzenia wyjaśnia gorlicka policja.