Od Łużnej po Warszawę. Ogólnopolskie wyróżnienie dla małego artysty w konkursie strażackim.

O naszym powiecie mówi się nawet w Warszawie! Konkurs plastyczny, który cieszył się ogromną popularnością dobiegł końca. Wśród laureatów znalazł się mieszkaniec Ziemi Gorlickiej, który z dumą reprezentował nasz region na skali ogólnopolskiej. Być może takie inicjatywy jak ta, to ziarenko, które zaowocuje w przyszłości, i niejeden z uczestników dołączy do straży pożarnej.

W minioną sobotę, tj. 25 maja w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie odbyło się spotkanie laureatów i podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego. Wśród obecnych znalazł się młody mieszkaniec Powiatu Gorlickiego Piotr Książkiewicz, laureat na szczeblu ogólnopolskim. Przedszkolak z Łużnej za swoje dzieło zdobył drugie miejsce. Jego praca przeszłą eliminacje gminne, powiatowe, wojewódzkie, by końcowo jego twórczość oglądali mieszkańcy różnych zakątków w finale ogólnopolskim. Jest to ogromne wyróżnienie i powód do dumy dla całej naszej społeczności.

Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny miał na celu zainteresowanie dzieci i młodzieży ochroną przeciwpożarową, działalnością straży pożarnych, a także rozwojem indywidualnych uzdolnień plastycznych.

O konkursie pisaliśmy tutaj: 
Rysujemy bezpieczeństwo! Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego (FOTO)!

Mieszkaniec powiatu gorlickiego powalczy w konkursie ogólnopolskim!

Wszyscy przybyli mieli możliwość oglądnięcia wystawy nagrodzonych prac oraz zwiedzenia Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Dodatkowo wydarzenie było okazją do podsumowania Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego oraz wręczenia nagród wszystkim laureatom.

Wydarzenie minionej soboty odbyło się pod patronatem honorowym Adama Struzika Marszałka Województwa Mazowieckiego. W wręczeniu nagród wszystkim wyróżnionym wzięli udział m.in. Waldemar Pawlak- Prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP, Wiceprezes Zarządu Głównego Teresa Tiszbierek, Adam Nowak- Podsekretarz Stanu, Wiceprezes Zarządu Głównego.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu, dalszych sukcesów.

Fot. Mateusz Książkiewicz