Mieszkaniec powiatu gorlickiego powalczy w konkursie ogólnopolskim!

Z radością informujemy, że młody mieszkaniec powiatu gorlickiego powalczy na skali ogólnopolskiej w konkursie plastycznym dotyczącym straży pożarnej. W poniedziałek, tj. 4 marca w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie odbyło się rozstrzygnięcia eliminacji wojewódzkich „Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego woj. małopolskiego”.  Wśród nagrodzonych znalazł się przedszkolak z Łużnej- Piotr Książkiewicz, który powalczy w dalszym etapie konkursu!

W konkursie udział wzięło 279 uczestników w następujących grupach:
Grupa I Przedszkola, zerówki – 65 prac
Grupa II Szkoły Podstawowe kl.I-IV- 86 prac
Grupa III Szkoły Podstawowe kl. V-VIII- 84 prac
Grupa IV Szkoły ponadpodstawowe – 25 prac
Grupa V Dorośli – 19 prac.

W gronie wyróżnionych i nagrodzonych na szczeblu wojewódzkim znalazł się mieszkaniec powiatu gorlickiego, na co dzień przedszkolak z Łużnej- Piotr Książkiewicz, który za swoje dzieło zajął drugie miejsce. Spośród licznych zgłoszeń to właśnie praca Piotra została wyróżniona, stanowiąc powód do dumy dla naszej społeczności. Obecnie Piotr ma szansę zaistnieć na ogólnopolskiej arenie, ponieważ jego dzieło przechodzi do eliminacji ogólnopolskich. Trzymamy mocno kciuki za naszego małego artystę.

W wydarzeniu udział wziął m.in. Członek Zarządu Głównego ZOSP RP dh Krzysztof Kosiba oraz Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Tomasz Tarasek. Partnerem Głównym wydarzenia był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczestnikom konkursu.