PWSZ oferta edukacyjna

Moszczenica: zderzenie VW z Fiatem. Droga powiatowa zablokowana!

Dzisiaj tj. we środę 17 lutego br., kilka minut po godzinie 16 na drodze powiatowej w miejscowości Moszczenica (ul. Gorlicka) na wysokości mleczarni doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów: Fiata Cinquecento z Volkswagenem Passatem. Droga powiatowa w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana!

Wszystkie osoby podróżujące pojazdami opuściły je o własnych siłach. Na miejscu udzielana jest pomoc przez dwa zespoły ratownictwa medycznego. Przy zdarzeniu pracują także policjanci oraz strażacy z OSP Moszczenica oraz JRG Gorlice.

– W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, która została zabrana przez karetkę pogotowia do szpitala – powiedział naszemu portalowi mł. bryg. Dariusz Surmacz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach. – Pozostałe osoby podróżujące pojazdami pozostały na miejscu. Do zdarzenia zadysponowano 4 zastępy, 2 z OSP Moszczenica oraz 2 z JRG Gorlice, łącznie 18 strażaków. Droga w miejscu zdarzenia jest zablokowana. Jeden z pojazdów znajduje się na drodze, drugi natomiast poza obrysem jezdni.

Na wielu drogach naszego regionu panują bardzo trudne warunki. Opady śniegu oraz temperatura około zera stopni Celsjusza powoduje, że mokry śnieg zalega na drodze a na samej jezdni w wielu miejscach tworzy się warstwa lodu. Od dzisiaj do jutrzejszego poranka obowiązuje ostrzeżenie dotyczące oblodzeń I stopnia.

– Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna około 0°C, temperatura minimalna gruntu około -3°C – przestrzegają synoptycy.

fot. B. Serafin