Brunary: VW Polo uderzył w drzewo. Dwie osoby trafiły do szpitala (TV)

Dzisiaj (tj. 11 sierpnia br.) około godziny 18 w miejscowości Brunary (gmina Uście Gorlickie) na drodze powiatowej w kierunku Ropy doszło do poważnego wypadku drogowego z udziałem VW Polo, którym podróżowało dwóch młodych mężczyzn. Obaj trafili do gorlickiego szpitala.

Jako pierwsi do zdarzenia dotarli druhowie OSP Ropa i OSP Brunary. Przybyli na miejsce strażacy, zastali VW Polo, który z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że elementy samochodu, w tym silnik, wypadły na odległość około kilkudziesięciu metrów. Pomocy medycznej strażaków wymagał 18-latek, kierujący VW Polo. Tuż po zdarzeniu mężczyzna stracił przytomność, dostał ataku padaczki oraz na chwilę stracił oddech. Nieprzytomnego kierowcę, z przywróconymi funkcjami życiowymi, przekazano załodze karetki pogotowia. Drugim poszkodowanym był około 25-letni pasażer, najprawdopodobniej brat kierującego, który był przytomny. Obu poszkodowanych zabrano do gorlickiego szpitala. Mężczyźni byli mieszkańcami Stawiszy.

Ruch na drodze powiatowej w miejscu zdarzenia na czas prowadzonych działań został wstrzymany. Na miejscu wypadku pracowali strażacy z JRG Gorlice (dwa zastępy), OSP Ropa oraz OSP Brunary. Pomocy udzielały dwa zespoły ratownictwa medycznego. Obecni byli także policjanci oraz grupa dochodzeniowo-śledcza, która zajmie się dokładnym wyjaśnieniem okoliczności tego zdarzenia.

Film z miejsca wypadku w Brunarach (bez komentarza)