Moszczenica: zderzenie motocykla z samochodem. Potem kolizja pod kościołem!

Dzisiejszego wieczoru, 13 listopada br. w Moszczenicy na drodze powiatowej nieopodal kościoła i cmentarza doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Zderzenia samochodu osobowego marki Fiat z motocyklem oraz drobnej kolizji. 

Pierwsze ze zdarzeń drogowych z udziałem motocyklisty oraz fiata sedici miało miejsce około godz. 17.20 na ulicy Gorlickiej. Według wstępnych informacji, samochód osobowy jechał od centrum w kierunku Staszkówki. W pewnym momencie rozpoczął manewr skrętu w lewo w stronę cmentarza, wtedy doszło do wymuszenia pierwszeństwa wobec motocyklisty, który poruszał się przeciwnym pasem ruchu. Do zdarzenia zadysponowano straż pożarną (JRG Gorlice oraz OSP Moszczenica), policję oraz zespół ratownictwa medycznego. Poszkodowany w zdarzeniu mężczyzna, kierujący motocyklem, z urazem obojczyka oraz bólem nogi został zabrany do szpitala w Gorlicach.

Na czas prowadzonych działań ratowniczych oraz oględzin prowadzonych przez grupę dochodzeniową Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach ruch pojazdów odbywał się wahadłowo. Podczas gdy służby zajęte były zdarzeniem z udziałem motocyklisty, w obrębie wyjazdu spod kościoła doszło do kolizji dwóch samochodów. Na szczęście w tym przypadku nikt nie odniósł obrażeń.

„Trzynasty” okazał się bardzo pechowy dla kierowców w powiecie gorlickim, na drogach doszło do kilku zdarzeń, w tym dwóch poważnych. Pierwsze to zdarzenie z Brzany (gm. Bobowa) gdzie o poranku samochód wjechał w drzewo (więcej informacji – kliknij TUTAJ). Drugie, opisywane powyżej, miało miejsce w Moszczenicy, z udziałem samochodu osobowego i motocyklu. Po za tymi dwoma zdarzeniami, policjanci obsługiwali kilka mniejszych kolizji.