Szymbark: pożar drewnianego domu w lesie. LPR w akcji! (VIDEO, FOTO)

Niedzielny poranek (tj. 17 stycznia br.) przyniósł bardzo groźny pożar budynku mieszkalnego drewnianego w miejscowości Szymbark (gmina Gorlice). Na miejsce skierowano kilka zastępów straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego a także Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Według wstępnych informacji, poszkodowanym w wyniku pożaru może być jeden z domowników.  To właśnie dlatego zadysponowano LPR z Krakowa. Akcję ratowniczą utrudnia bardzo trudne położenie domu, który objęty jest pożarem. Budynek jest bowiem położony jest w lesie, tuż przy zielonym szlaku w kierunku Maślanej Góry.

Wozy bojowe mają problem by dojechać na miejsce, podobnie ZRM. Na miejsce zdarzenia wezwano jednostkę OSP Gładyszów, która dysponuje skuterem śnieżnym. Aby dotrzeć na miejsce załoga LPR brodzi w kilkudziesięciocentymetrowej warstwie śniegu.

Aktualizacja godz. 11:10:

Na miejscu pożaru nadal trwa akcja gaśnicza, dysponowane są kolejne jednostki. Linia gaśnicza o długości blisko jednego kilometra została wybudowana z pomocą quada oraz skutera. Jak poinformował nas mł. bryg. Dariusz Surmacz oficer prasowy KP PSP w Gorlicach w wyniku pożaru ucierpiało trzy osoby, ojciec oraz dwóch nastoletnich synów. Śmigłowiec LPR ze względu na brak możliwości wylądowania w pobliżu miejsca pożaru odleciał na lądowisko przy gorlickim szpitalu.

fot. B. Serafin / Gorlice112.pl