Ropa: trzy samochody zderzyły się na oblodzonej jezdni

Około godziny 10:45, dnia 21 listopada br. w miejscowości Ropa na drodze powiatowej w kierunku Wawrzki doszło do zdarzenia trzech pojazdów: dwóch samochodów dostawczych oraz samochodu osobowego. W wyniku zderzenia poszkodowana została jedna osoba, którą zabrano do szpitala.

Do zdarzenia doszło na pograniczu Wawrzki i Ropy, droga powiatowa w tym miejscu była całkowicie pokryta warstwą lodu. Ciężko było utrzymać się nawet na nogach. Według relacji świadków, pierwsze doszło do zderzenia dwóch samochodów dostawczych. Kierujący BMW jadąc od Ropy za jednym, aby uniknąć uderzenia z samochodami dostawczymi rozpoczął manewr hamowania, który na śliskiej nawierzchni zakończył się obróceniem pojazdu i wpadnięciem do rowu.

W wyniku zdarzenia ranny został kierujący dostawczym Mercedesem, które Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do gorlickiego szpitala. Wszelkie okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja. Ponieważ do zdarzenia doszło pogranicza Ropy z Wawrzką na miejscu pracowali strażacy z dwóch powiatów (JRG Gorlice i JRG 1 Nowy Sącz a także OSP Grybów-Biała, OSP Wawrzka oraz OSP Ropa). Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz neutralizacji płynów, które wyciekły z pojazdów.

Ruch pojazdów w miejscu, gdzie doszło do zderzenia został całkowicie wstrzymany.