Kłęby dymu nad Gorlicami! 52 strażaków walczyło z żywiołem! Ewakuowano ponad 40 osób!

W niedzielne popołudnie strażacy z okolicznych jednostek zostali poderwani na równe nogi w związku z kłębami dymu niosącymi się nad Gorlicami. Jak się okazało, w jednej z gorlickich restauracji doszło do wybuchu pożaru. Ogniem zostało objęte jedno z pomieszczeń. Na chwilę obecną nie wiadomo jakie szkody zostały wyrządzone przez jeden z żywiołów. Na miejscu pracowały liczne zastępy OSP, PSP Gorlice oraz policja.

Do groźnego zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie, tuż przed godziną 15:00. Ze wstępnych informacji wynikało, że ogniem zostało objęte poddasze kamienicy. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, źródło pożaru znajdowało się w kuchni. Pracownicy restauracji ewakuowali się jeszcze przed przybyciem służb. Na szczęście w groźnie wyglądającym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

AKTUALIZACJA:

Otrzymane zgłoszenie dotyczyło pożaru w kuchni jednej z gorlickich restauracji, mieszczących się na ulicy Wąskiej. Dużym zadymieniem zostały ogarnięte pomieszczenia lokalu. W niedzielnej akcji udział brało 52 strażaków i 16 samochodów ratowniczo- gaśniczych. W działaniach został użyty również specjalistyczny dron, do kontroli strefy ognia.

Najważniejsze jest to, że nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał. Z budynku ewakuowano 30 gości oraz 10 pracowników, którzy podjęli próbę gaszenia ognia, jednak bezskutecznie- relacjonuje bryg. Dariusz Surmacz –  Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach.

Ogień pojawił się w kuchni, gdy jeden z pracowników przygotowywał posiłek. Zapaliły się przewody elektryczne, a płomienie przeniosły się przez komin na dach. Wydawało się jakby płonął dach budynku, przy czym ogień skoncentrował się głównie w kominie- dodaje rzecznik PSP.

Fot. czytelnik. Dziękujemy!