Rozszczelnienie węża z gazem przyczyną pożaru w Stróżnej. Straty to 200 tysięcy złotych! (TV)

Wczoraj, 10 stycznia 2020 roku (tj. piątek) około godziny 10 w miejscowości Stróżna (gmina Bobowa) doszło do pożaru budynku gospodarczego – garażu i gołębnika. W wyniku zdarzenia zginęło w pożarze około 200 szt gołębi. Spaleniu uległa więźba dachowa oraz poszycie dachu.

Jak poinformował asp. sztab. Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji do zdarzenia doszło na skutek rozszczelnienia się węża doprowadzającego gaz do opalarki w czasie opalani gołębnika. Właściciel próbował rozpocząć gaszenie pożaru na skutek czego doznał poparzeń 2 stopnia.

– Spaleniu uległo zboże i pasza składowania w budynku gospodarczym, na poddaszu którego był gołębnika, a także więźba dachowa i poszycie dachu oraz około 200 sztuk gołębi – mówi rzecznik policji. – Właściciel straty oszacował na 200 tys. zł. Budynek był ubezpieczony. Policjanci wykluczyli udział osób trzecich.

– O godzinie 10 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Stróżna – opowiada o akcji gaśniczej mł. bryg. Dariusz Surmacz, oficer prasowy KP PSP w Gorlicach. – Na miejsce zostały zadysponowane trzy zastępy z JRG Gorlice w tym grupa operacyjna oraz dwa zastępy z miejscowych OSP: Stróżna i Bobowa. Po przyjeździe strażacy zastali płonące poddasze budynku gospodarczego. Na skutek tego pożaru, osoba, która próbowała podjąć próbę gaszenia – właściciel budynku został poparzony: ręce oraz twarz. Strażacy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy, następnie zajął się nim zespół ratownictwa medycznego. Poszkodowany został zabrany do szpitala. Strażacy podawali dwa prądy wody, jeden na płonący budynek, drugi w obronie domu. W budynku gospodarczym znajdowały się dwie butle z gazem, zostały one wyniesione, a jedna z nich schłodzona. 

Więcej zdjęć i filmów na www.bobowa24.pl