Dzieci oraz młodzież chętnie ilustrują pracę strażaków

Dzisiaj (tj. 11 kwietnia br.) kilka minut po godzinie 10 w sali wystaw Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Cichej 4 w Gorlicach odbyło się podsumowanie XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Dzieci i Młodzieży pod hasłem: „25 lat PSP- Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” połączone z otwarciem wystawy prac konkursowych.

Na tegoroczną edycję konkursu nadesłano aż 358 prac z 28 placówek edukacyjnych z terenu powiatu gorlickiego. Jury konkursowe w składzie: mł. bryg. Dariusz Surmacz, Grzegorz Karpiński oraz Bartłomiej Belniak oceniało prace w czterech kategoriach wiekowych: od 6 do 9 lat, od 10 do 13 lat, od 14 do 18 lat oraz wychowanków specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych.

W uroczystym wręczeniu nagród wzięli udział m.in. starosta powiatu gorlickiego Karol Górski, komendant powiatowy PSP w Gorliach mł. bryg. Krzysztof Gładysz, oficer prasowy KP PSP w Gorlicach a zarazem przewodniczący jury mł. bryg. Dariusz Surmacz jak również koordynator Zespołu ds. Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Gorlicach Maria Gubała. Wydarzenie poprowadził dyrektor MDK w Gorlicach Tomasz Kubala. 

– Bardzo się cieszymy, że na konkurs wpłynęło tak wiele prac – mówił podczas podsumowania konkursu mł. bryg. Dariusz Surmacz rzecznik KP PSP w Gorlicach. – Hasło tegorocznej edycji spowodowało, że konkurs był bardziej przystępny dla uczestników, temat można było interpretować na wiele sposobów. Wybór najlepszych prac był bardzo trudny, ponieważ uczniowie wykonali je różnymi, często bardzo wymagającymi technikami. Dziękuje wszystkim członkom jury, które podjęło się wyłonienia zwycięzców jak również dyrektorowi MDK w Gorlicach za to, że nas tutaj gości.

Słowa uznania dla młodych, zdolnych artystów wyraził również Komendant Powiatowego PSP w Gorlicach mł. bryg. Krzysztof Gładysz: – Chciałem pogratulować wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego, zwłaszcza zwycięzcom i wyróżnionym. Pozwolę sobie przypomnieć, że Państwowa Straż Pożarna działa od 1992 roku. Obecny zakres obowiązków oraz zadań naszej formacji jest bardzo szeroki, dlatego dziękuje Wam za to, że na ilustracjach przedstawiliście to szerokie spektrum działań ratowniczych. Wykonane przez Was prace świadczą o dużej wiedzy na temat Państwowej Straży Pożarnej. Specjalne podziękowania kierują dla starosty gorlickiego Pana Karola Górskiego za to, że zawsze sprzyja wszelkim inicjatywom podejmowanym przez PSP, a w tym wypadku zakupił tak piękne nagrody dla uczestników. Jako PSP nie tylko udzielamy pomocy ale również staramy się edukować.

Zgodnie z protokołem komisji konkursowej, wyniki prezentowały się następująco:

NAGRODY: I GRUPA wiek od 6 do 9 lat

Konrad Łaś – MZS Nr 6 Gorlice
Wiktoria Acela – ZS Nr 1 w Bieczu
Aneta Ryba – ZS Nr 1 w Bieczu
Szymon Lisowski – MZS Nr 6 Gorlice
Julian Giemza -SP w Sękowej

WYRÓŻNIENIA:

Stefan Majczak – MZS Nr 6 Gorlice
Michał Rębisz -ZSP w Łosiu
Wojciech Roman – MZS Nr 6 Gorlice

NAGRODY: II GRUPA wiek od 10 do 13 lat

Dominika Mituś – ZS w Stróżówce
Aleksandra Kawa – ZS w Stróżówce
Nikola Bugno -GCK w Gorlicach
Anna Tatko – MZS Nr 6 w Gorlicach
Tomasz Zasowski – MZS Nr 6 Gorlice

WYRÓŻNIENIA:

Natalia Święs -SP w Wilczyskach

NAGRODY : wiek od 14 do 18 lat

Kinga Nowak – ZS Ogólnokształcących w Bobowej
Karolina Kudławiec – ZS w Bystrej
Sylwia Klimek – ZS w Bystrej

NAGRODY: IV GRUPA uczniowie i wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno – wychowawczych

Aleksandra Ludwin – Caritas Gorlice
Michał Tybor – SOSW w Kobylance
Adrian Kiełtyka – SOSW w Kobylance

Najlepsze prace trafią na kolejny etap, tym razem wojewódzki, który odbędzie się w Krakowie. GRATULUJEMY!

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”6″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”4″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/gorlicep/domains/gorlice112.pl/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”filename” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]