Dlaczego dobre obuwie sportowe to podstawa?

Dziś nie tylko profesjonalny sport, ale i ten amatorski szuka dodatkowych sposobów na to, aby poprawić osiągi zawodników. Naturalnym jest to, że można je znaleźć w ciele człowieka i to się dzieje na naszych oczach.

Warto zwrócić uwagę na to, że również producenci odzieży oraz butów starają się robić wszystko, żeby zawodnicy na boisku czy hali prezentowali się tak dobrze, jak jest to możliwe. Postanowiliśmy przygotować artykuł na temat tego, dlaczego dobre obuwie sportowe jest tak ważne. Po więcej szczegółów zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem.

Obuwie sportowe pozwala na dobrą przyczepność

Każdy, kto miał okazję grywać czy to na trawie, czy też hali wie, że bardzo ważne jest to, żeby dobrze się utrzymywać. Istotne jest to, aby korki Nike Phantomzapewniały taką przyczepność, aby można było rozwinąć maksymalną prędkość. Ma to szczególnie wtedy znaczenie, kiedy pogoda nie jest sprzyjająca i można w oka mgnieniu nabawić się kontuzji. Tak więc dobre obuwie sprawia, że postawienie kolejnego kroku nie będzie powodować żadnego strachu, a zawodnik będzie mógł w pełni skupić się na grze.

Podobnie jest na hali, ponieważ tutaj nawet wiele o częściej nasze stawy narażone są na kontuzje. Ogromna ilość zwrotów, przyspieszeń i zatrzymań sprawia, że kontuzje są czymś naturalnym. Może się okazać, że parę kropel potu wpłynie na to, że się poślizgniemy i nabawimy naprawdę poważnej kontuzji, że o złamaniach nie wspomnimy. Tak więc halówki dobrej marki to podstawa i powinny one umożliwiać doskonałą przyczepność, aby prowadzenie piłki zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną częścią stopy nie było uciążliwe.

Dobrej klasy obuwie zwiększa szanse

Jeżeli decydujemy się na zakup nowych butów, to na pewno warto dołożyć kilkadziesiąt złotych i mieć obuwie lekkie, dobrze prezentujące się, ale też takie, które nie tylko ułatwi poruszanie się, ale też wpłynie na ergonomię gry i sam poziom. Dobre buty jak Nike Mercurial sprawiają, że dzięki ich wyprofilowaniu możemy łatwiej przyjąć piłkę, niezależnie od warunków oraz przede wszystkim ją prowadzić i strzelać.

Piłka nożna robi się coraz bardziej techniczna i nic dziwnego, że nawet dzieci mają spore umiejętności techniczne. Warto więc zrobić wszystko, żeby mieć takie buty, a niekoniecznie polegać na starszych butach. Taki but to często kilka procent więcej szans na murawie czy hali, a skoro detale mają decydować o końcowym wyniku, to dlaczego by nie zainwestować w nie? Jesteśmy przekonani, że będziecie czuć się podczas spotkania o wiele lepiej.

fot. nadesłane