Ceny dociepleń wracają do normy – ile zapłacisz za styropian i inne materiały do elewacji w 2022?

Ceny ogrzewania mogą tej zimy osiągnąć rekordowe wartości – warto zatem zainwestować w solidne ocieplenie domu. Ile kosztują obecnie materiały do elewacji, takie jak styropian?

Pod koniec roku ceni niższe niż w wakacje!

Mimo coraz bardziej odczuwalnego kryzysu sytuacja w niektórych obszarach stopniowo się poprawia. Dotyczy to między innymi cen materiałów do ociepleń, które w ostatnim czasie powoli się stabilizują. Ceny styropianu zaczęły maleć jeszcze latem tego roku – choć nie jest to jeszcze redukcja do poziomu z zeszłego roku, zmiana jest z pewnością zauważalna.

Jako że izolacja termiczna jest podstawą do utrzymania ciepła w domu, warto zainwestować w nią właśnie teraz. Bez ocieplenia budynek jest narażony nie tylko na utratę ciepła zimą, lecz także na wysokie temperatury wewnątrz latem. Jesień stanowi zatem świetny czas na ocieplanie domu bądź termomodernizację. Nie bez powodu styropian cieszy się największą popularnością wśród tego typu rozwiązań – jest to łatwo dostępny materiał, który nawet teraz można bez problemu znaleźć w hurtowniach czy składach. Aktualnie można nawet trafić na wyjątkowe okazje cenowe, które pozwolą sprawnie przygotować dom lub inny budynek do chłodniejszych miesięcy.

Na czym polega ocieplanie budynku?

Praca rozpoczyna się od montażu arkuszy styropianu na zewnętrznej stronie ścian. Są one usztywniane kołkami, a następnie przykrywane siatką, która jest zatopiona w warstwie tynku. Dzięki temu otrzymujemy mocną, odporną na warunki atmosferyczne powłokę. Warto dodać, że na cenę ocieplenia izolacji, oprócz wykorzystanej metody, wpływają również inne czynniki – w tym powierzchnia elewacji, rodzaj styropianu (może być biały, grafitowy bądź frezowany) oraz jego grubość, która waha się od 10 do 20 cm. Dobrze o tym pamiętać już podczas planowania inwestycji. Koszty materiałów wynoszą łącznie ok. 50–70 zł/m2, z kolei za wykonanie zapłacimy przeważnie pomiędzy 35 a 50 zł za m2.

Gdzie można znaleźć styropian w najlepszych cenach?

Najkorzystniejszym wyborem pod tym względem będzie z pewnością hurtownia styropianu – firmy tego typu oferują atrakcyjne ceny, a często także specjalne propozycje dla firm i podwykonawców. Wiele punktów tego typu można znaleźć między innymi w Małopolsce. Aby ocieplić budynek i nie przepłacać, postaw na profesjonalne centrum budowlane. Nowy Sącz, Gorlice i okoliczne miejscowości to miejsca, w których można skorzystać z oferty firmy Masterfol, zapewniającej nie tylko materiały, lecz także transport. 

Aby ocieplić budynek i nie przepłacać, postaw na profesjonalne centrum budowlane. Nowy Sącz, Gorlice i okoliczne miejscowości to miejsca, w których można skorzystać z oferty firmy Masterfol, zapewniającej nie tylko materiały, lecz także transport. Sprawdź naszą ofertę i zamówiaj jeszcze w tym roku, aby uniknąć wzrostu cen w 2023!