Szalowa: dachujący pojazd uderzył w drzewa (FILM, FOTO)

Dzisiaj, 16 listopada br. około godziny 13:15 w miejscowości Szalowa (przysiółek Górzyna) na drodze powiatowej Stróże – Łużna doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu marki Subaru. Na miejscu pracują strażacy OSP Szalowa, JRG Gorlice, policja oraz zespół ratownictwa medycznego.

Według wstępnych ustaleń, samochód marki Subaru (będący na tablicach rejestracyjnych powiatu nowosądeckiego) dachował na drodze powiatowej w Szalowej. Pojazd zatrzymał się na dachu odbijając się od drzew. Podróżująca nim osoba, samodzielnie go opuściła.

Ruch na drodze powiatowej odbywa się wahadłowo. Obecni na miejscu zdarzenia policjanci ustalają wszelkie okoliczności.

Kierująca subaru, mieszkanka powiatu nowosądeckiego, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem i wjechała do rowu, a jej pojazd dachował. Na szczęście kierująca nie odniosła żadnych poważnych obrażeń. Kobieta jechała sama i nikomu nie stworzyła zagrożenia, dlatego została ukarana 100 zł mandatem z artykułu 97 Kodeksu wykroczeń.  – wyjaśnia aspirant sztabowy Gustaw Janas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

 

fot. J. Gąsior