PWSZ oferta edukacyjna

Binarowa: ciężarowe VOLVO kontra VW Polo

O ogromnym szczęściu może mówić mieszkanka Binarowej, która kierowała VW Polo i uderzyła w tylną oś samochodu ciężarowego VOLVO FM. Nikt nie chce myśleć co by było, gdyby samochody znalazły się na przeciw siebie i doszło do zderzenia czołowego.

Wczoraj rano, około godziny 5:30 na drodze wojewódzkiej nr 993 w miejscowości Binarowa tuż za granicą z Bieczem na łuku drogi doszło do zderzenia samochodu osobowego marki VW z ciężarowym VOLVO. Według wstępnych informacji, kierująca VW omijając na łuku drogi rowerzystę straciła panowanie nad pojazdem w skutek czego doszło do zderzenia z ciężarówką a dokładniej tylną jej cześć. Siła uderzenia musiała być spora, bowiem uszkodzona została znaczna część VW Polo. Kierująca z obrażeniami klatki piersiowej trafiła do gorlickiego szpitala.

– Po przyjeździe strażaków na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy VW Polo oraz samochód ciężarowy Volvo FM po kolizji – mówi dyżurny PSP Gorlice. – Jedna osoba poszkodowana w wyniku kolizji została wydobyta z samochodu osobowego przez druhów OSP Biecz, przed przybyciem strażaków PSP Gorlice. Poszkodowanej została udzielona pomoc przedmedyczna a następnie została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Na miejscu obecna była policja. Z samochodu osobowego znajdującego się poza pasem drogowym wyciekał olej z uszkodzonej miski olejowej, który następnie został zneutralizowany. Pojazd ciężarowy miał uszkodzoną tylną oś i wał napędowy, na miejsce wezwano drugi pojazd ciężarowy celem przeładowania towaru oraz holownik pomocy drogowej, który usunął pojazd z drogi.

Na miejscu pracowali strażacy z czterech zastępów (podwójnie OSP Biecz, OSP Binarowa oraz JRG Gorlice). Działania strażaków zakończyły się o godzinie 10.

fot. Halogorlice