Powiat gorlicki: pracowita majówka u strażaków

Dwanaście wyjazdów odnotowali strażacy zawodowi oraz ochotnicy z powiatu gorlickiego w dniach 1-3 maja. Straż pożarna interweniowała m.in. przy pożarze traw, zdarzeniach komunikacyjnych a także przy pożarach budynków.

Poniżej przedstawiamy opis niektórych zdarzeń.

3 maja 2018 roku; godz. 01:15 – Pożar budynku gospodarczego w Libuszy (Podwójtowie)

Dziewięć zastępów strażackich zostało zadysponowanych przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Gorlicach do pożaru budynku gospodarczego w Libuszy. Po przyjeździe strażaków na miejsce, obiekt w całości objęty był ogniem. Niestety w wyniku pożaru spłonęła konstrukcja dachu, stolarka okienna i drzwiowa a także wyposażenie oraz materiały składowane w budynku. Wstępną przyczyną pożaru było podpalenie. Start oszacowano na około dwadzieścia tysięcy złotych. Działania zakończyły się około godziny piątej na ranem. Przy zdarzeniu pracowali strażacy JRG KP PSP Gorlice oraz druhowie z OSP Libusza, OSP Wójtowa, OSP Biecz, OSP Korczyna oraz OSP Binarowa.

3 maja 2018 roku; godz. 16:20 – pożar traw w Stróżnej (gmina Bobowa)

Około godziny 16:20 zastęp OSP Stróżna został zadysponowany do palących się traw w swojej miejscowości. Paliły się zarośla oraz pniaki po drzewach. Spaleniu uległo 40 arów. Strażacy podali jeden prąd wody, pozostałości dogasili tłumicami. W działaniach brało udział 6 druhów z jednostki OSP Stróżna.
Zdjęcia z tego zdarzenia można znaleźć na portalu bobowa24.pl:
Prosto z uroczystości do pożaru traw…

3 maja 2018 roku; godz. 20:30 – kolizja w Uściu Gorlickim przy stacji paliw

O zdarzeniu tym przeczytacie tutaj: Uście Gorlickie: auta roztrzaskane ale wszyscy wyszli bez szwanku (TV)

3 maja 2018 roku; godz. 21:00 – pożar wolnostojącej piwnicy w miejscowości Kunkowa

Dwa zastępy straży pożarnej zostało skierowanych do miejscowości Kunkowa, gdzie doszło do pożaru piwnicy wolnostojącej. Służby ratowniczo-gaśnicze wezwał na miejsce sąsiad obiektu. Pomimo działań podjętych przez strażaków, spaleniu uległ dach wolnostojącej piwnicy. W wyniku zdarzenia zagrożony był znajdujący się w pobliżu drewniany dom. Starty oszacowano na około dwa tysiące złotych.  Na miejscu obecna była także policja. Wstępną przyczynę pożaru określono jako zaprószenie ognia przez pracowników zajmujących się sprzątaniem poddasza piwnicy.

fot. ilustracyjne