Z akcji na akcje – pracowity weekend służb (TV)

Dwanaście zdarzeń drogowych, wyjazdy do dwóch pożarów, pomoc ZRM w transporcie chorego oraz interwencje przy zagrożeniu tlenkiem węgla. Tak w skrócie można opisać weekend (16 – 18 marca br.) z którym musieli zmierzyć się mundurowi powiatu gorlickiego. Wzrost zdarzeń odnotowano wraz z pogorszeniem pogody.

Po kilku dniach, kiedy temperatura wynosiła nawet 15 st. Celsjusza wielu kierowcom ciężko było się oswoić z nowymi – trudnymi warunkami drogowymi. Najwięcej zdarzeń odnotowano w niedzielę 19 marca, kiedy nastąpiło znaczne pogorszenie pogody. Ponadto w zaledwie kilka godzin spadło ok. 30-50cm śniegu. Z taką ilością opadów nie radziło sobie nawet kilka piaskarek widocznych na drodze krajowej nr 28. Wystarczył kwadrans by odmiecioną i posypaną drogę całkowicie pokrywała nowa warstwa śniegu. Do wszystkich zdarzeń drogowych, jakie miały miejsce w niedzielę dochodziło niestety z winy kierowców, którzy nie dostosowali prędkości do warunków panujących na drodze. I na nic zdały się tłumaczenia, bowiem kodeks o ruchu drogowym mówi jasno, jeśli jazda samochodem może zagrażać nam samym lub innym powinniśmy zrezygnować z dalszej podróży.

Przy większości ze zdarzeń niezbędna była pomoc strażaków czy też zespołów ratownictwa medycznego. Strażacy oprócz wyjazdów do usuwania skutków kolizji interweniowali także przy pożarach (budynku mieszkalnego w Bobowej oraz kontenera na śmieci), pomoc ZRM w transporcie chorego (Biesna, gm. Łużna) jak również przy zagrożeniu tlenkiem węgla (dwie osoby trafiły z tego zdarzenia do szpitala).

Szczegóły zdarzeń oraz ich charakterystykę przybliżają w naszym materiale filmowym rzecznicy prasowi Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach oraz Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach:

W naszej galerii kolejno:
16.03.2018 ok. godz. 21:00; Bobowa, ul. Grunwaldzka – kolizja VW Golfa z motorowerem (jedna osoba  – kobieta kierująca skuterem trafiła do szpitala)
18.03.2018 ok. godz. 16:30; Ropa, droga krajowa nr 28 – kolizja z udziałem Forda, który wypadł z drogi przez niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze (nikomu nic się nie stało)
18.03.2018 ok. godz. 17:45; Biecz, ul. Binarowska – kolizja z udziałem Forda, którego kierująca straciła panowanie nad pojazdem wskutek czego samochód dachował (dwie osoby opatrzone w ZRM)
18.03.2018 ok. godz. 18:00; Łużna (przysiółek Zaborówka), droga wojewódzka nr 977 – zderzenie czołowe Suzuki z Saabem. (nikomu nic się nie stało)