Strażacy z niecierpliwością wypatrują nowych VOLVO (TV)

W zeszły piątek (tj. 12 maja br.) komisje oddelegowane przez samorządy z Biecza oraz Uścia Gorlickiego dokonały odbioru technicznego nowy samochodów bojowych w siedzibie firmy BOCAR w Korwinowie. Za to już jutro po oficjalnym przekazaniu kluczyków w Starym Sączu wyruszą do swych macierzystych jednostek. 

Przypomnijmy za sprawą uruchomionego przez Zarząd Województwa Małopolskiego programu Bezpieczna Małopolska, do 34 jednostek OSP z terenu całego województwa trafi 34 nowych, średnich wozów bojowych. W powiecie gorlickim będą to jednostki OSP Biecz oraz OSP Gładyszów, z najbliższego sąsiedztwa nowymi nabytkami cieszyć się będą również druhowie OSP Grybów, OSP Szerzyny oraz OSP Chojnik. Postępowanie przetargowe przeprowadzone przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego wyłoniło zwycięzcę, którym została firma BOCAR z Korwinowa pod Częstochową.

Nowe, średnie wozy bojowe zostały przygotowane na podwoziu VOLVO. Wyposażone są standardowo w napęd 4×4, klimatyzację, ogrzewanie postojowe webasto, wyciągarkę, zbiornik 3000l oraz autopompę. Koszt każdego z samochód strażackich to 682 000zł.

Piątkowy odbiór techniczny wiązał się również ze szkoleniem dla strażaków kierowców, którzy mogli poznać dokładne możliwości pachnących jeszcze nowością pojazdów. Oficjalnie przekazanie kluczyków do wozów nastąpi jutrzejszego przedpołudnia w Starym Sączu.

Druhowie z OSP Biecz już od kilku dni zapraszają wszystkich chętnych na wydarzenie pn. Przywitanie Nowego Samochodu OSP Biecz – Witamy VOLVO (patrz LINK).

Film z odbioru wozów strażackich na podwoziu VOLVO w siedzibie firmy BOCAR:

fot. Mateusz Książkiewicz