Sikorskiego zablokowana – kolizja busa z passatem

Dzisiaj (tj. 18 maja br.) kilka minut przed godziną 14na ulicy Sikorskiego w Gorlicach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem busa – Mercedesa Sprintera z VW Passatem. Świadkowie, którzy widzieli to zdarzenie mówią zgodnie, to cud że nikomu nic się nie stało. 

Na czas prowadzonych działań ratowniczych ruch pojazdów na ulicy Sikorskiego został całkowicie wstrzymany. 

Samochodami podróżowało trzy osoby, jedna osoba w VW Passacie oraz dwie w busie. Według relacji świadków kierujący VW Passatem, jadąc od ronda im. Witosa (Stróżówki) w kierunku Gorlic nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w skutek czego stracił nad nim panowanie i uderzył w prawidłowo jadącego od Glinika mercedesa sprintera. Kierowca busa próbował uniknąć zderzenia, jednak samochód osobowy uderzył w jego lewy bok powodując przewrócenie się samochodu dostawczego. Na całe szczęście nikt nie szedł w tym czasie chodnikiem, który znajduje się wzdłuż drogi.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Na miejscu pracowała policja z gorlickiej komendy oraz strażacy z dwóch zastępów JRG Gorlice. Ponieważ nikt nie odniósł żadnych obrażeń, do zdarzenia nie wzywano zespołu ratownictwa medycznego.

Nie było to jednak jedyne zdarzenie na ulicach miasta Gorlic w dniu dzisiejszym. W godzinach porannych około godziny 10:15 na skrzyżowaniu ulic Broniewskiego i Kościuszki doszło do klasycznego najechania na tył poprzedzającego pojazdu. Do szpitala, w wyniku tego zderzenia, trafiło dwie osoby ponieważ uskarżały się one na ból w kręgosłupie. Kierowcy i w tym wypadku byli trzeźwi, sprawcę ukarano mandatem.

AKTUALIZACJA:

O godzinie 15.00 ruch pojazdów został przywrócony.